Kalite Seçenek değil, Gerekliliktir...
Başarınız Arma ile Şekilleniyor...
Çeşitli sektörlerin çeşitli belgelendirme ihtiyaçlarında doğru tercih her zaman Arma Belgelendirme. Başarınızı ve kalitenizi doğru ifade etmek ve bir adım öteye taşıyabilmek için belgelendirme hizmetlerimizi inceleyin.
Kalıcı Başarı için Kalıcı Çözümler...
Sürdürülebilir bir başarı elde etmek için geçici değil kalıcı çözümleri tercih etmelisiniz. Kalite belgeleri, faydalı ürün ya da marka gibi size uzun yıllar başarıyı sağlaycak çözümler için kalıcı bir çözüm ortağınız olmalı.
0.543
695 52 11
0.533.136 70 33
info@armabelgelendirme.com
GÖZETİM HİZMETLERİ

GÖZETİM HİZMETLERİ

 

1-GÖZETİM

*Kalite Gözetimi

Çubuk demir, kütük, boru, profil gibi demir-çelik ve demir dışı metal ürünlerinin üretim sırasında, müşterinin tercihine göre sürekli veya belirli aralıklarla kontrolü. Mamülün fiziksel, kimyasal ve mekanik özelliklerinin uluslararası standartlara ve satış kontratındaki şartlara uygunluğunun sağlanması.

*Yükleme Öncesi Gözetim

Sevkiyatı yapılacak kargonun, yükleme öncesinde stok sahasında kontrolü.

*Yükleme Gözetimi

Yüklemeden önce geminin ambarlarının yüklemeye uygun olup olmadığının kontrolü, ambar kapaklarının sızdırmazlık testi, yükleme ekipman ve metodlarının kontrolü, kantar ve/veya draft survey ile miktar tespiti, puantaj, yüklenen kargonun güvenliğinin sağlanması için alınan tedbirlerin (lashing) denetlenmesi, ambar kapak ve girişlerinin mühürlenmesi. Gözle ve/veya numune alıp analiz ederek kalite kontrolü.

*Tahliye Gözetimi

Tahliye ekipman ve metodlarının kontrolü, kantar ve/veya draft survey ile miktar tespiti ve puantaj. Gözle ve/veya numune alıp analiz ederek kalite kontrolü.

*Draft Sörvey

Arşimet Prensipleri kullanılarak geminin boş ve dolu ağırlıklarının hesaplanması; dolayısıyla yüklenen/tahliye edilen kargonun miktarının tesbit edilmesi.

*Sevkiyat Gözetimi

Stok sahasındaki malzemenin yükleme limanına ya da gemiden tahliye edilen malzemenin kullanılacağı alana sevkiyatı sırasında yapılan gözetim.

*Numune Alma

Stok sahasında ve/veya yükleme/tahliye sırasında malzemeden uluslararası standartlara uygun numune alınması ve alınan numunenin anlaşmalı olduğumuz uluslararası saygınlığa sahip laboratuarlarda analiz edilmesi.

 

2.KİRAYA VERME /KİRADAN ÇIKMA

*Geminin Genel Durumunun Tespiti/Yakıt Surveyi

Geminin kiraya girerken ya da kiradan çıkarken, gemideki yakıt miktarlarının tesbit edilmesi ve geminin genel durumunun kontrolü

*Konteynır Gözetimi

Yüklenecek kargonun taşıma sırasındaki güvenliğinin sağlanması için konteynır veya konteynırların yüklemeye uygunluğunun kontrolü.

Tüm verilen hizmetler, taraflar arasındaki kontrat şartları, ve/veya gözetime konu olan ürün ile ilgili uluslararası kabul görmüş standartlar çerçevesinde verilmektedir.

ARMA DANIŞMANLIK, GÖZETİM HİZMETLERİ HUSUSNDA FİRMALARA GEREKLİ  ARACILIK DESTEĞİ VERMEKTEDİR.